Z myślą o naszych klientach, a także wszystkich zainteresowanych tym jak pracuje się na naszych odbiornikach GNSS / tachimetrach / oprogramowaniu GPS/GNSS, stworzyliśmy nową serię poradników technicznych. Jako pierwszy zadebiutuje w niej tachimetr robotyczny – FOCUS 35 w zestawie hybrydowym, czyli odbiornikiem GNSS SP60, kontrolerem Ranger 3 i oprogramowaniem Survey Pro. Dzięki takiemu połączeniu możesz pracować w trybie jednoosobowym z nieosiągalną wcześniej wydajnością, oszczędzając czas i pieniądze.

 

Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów!

 


#1 – Zapoznanie z programem SurveyPro

W pierwszym filmie sprawdzisz profesjonalne oprogramowanie dla geodetów – Survey Pro. Pokazuję tutaj jak wygląda menu w programie, a także jak wykonać import danych. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.


#2 – Połączenie urządzeń w pełny zestaw jednoosobowy

Z tego filmu dowiesz się jak połączyć tachimetr zrobotyzowany FOCUS 35, odbiornik GNSS SP60 i kontroler Ranger 7 w pełny zestaw jednoosobowy. Oprócz tego powiem Ci jak możesz przyspieszyć pracę z programem SurveyPro poprzez stworzenie własnej listy ulubionych funkcji. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.


#3 – Przyspiesz pracę z SurveyPro, czyli moje ulubione funkcje

W tym odcinku pokazuję sposoby definiowana własnych list ulubionych funkcji, które maksymalnie przyspieszają pracę z programem SurveyPro. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.


#4 – Jak kontrolować tachimetr robotyczny FOCUS 35 w trybie hybrydowym?

Dzięki filmowi poznasz ekran rejestracji pikiet/ciągu dla trybu tachimetrycznego oraz ekran kontroli zdalnej. Są to dwa podstawowe ekrany do pracy z tachimetrem. W następnej części poznasz bliżej konfigurację dostępu do serwisów RTK poprzez protokół NTRIP. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.


#5 – Tryb GNSS w SurveyPro, dostęp do serwisów RTK

W tym filmie pokazuję jak skonfigurować dostęp do danych korekcyjnych GNSS. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.


#6 – FOCUS 35 i odbiornik GNSS SP60 w terenie – pomiary w trybie hybrydowym

Przed nami pierwszy film w terenie z tachimetrem zrobotyzowanym w zestawie hybrydowym. ? W tym odcinku nauczysz się jak założyć stanowisko na wcięcie wstecz w trybie hybrydowym, czyli na przemian używając odbiornika GNSS i od razu mierząc pryzmat na każdym punkcie wcięcia. Dowiesz się także jak działa wyszukiwanie lustra w tachimetrze FOCUS 35, jak skutecznie działa funkcja przyciągania do lustra oraz dlaczego warto używać trybu GeoLock. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.


#7 – Tyczenie z odbiornikami GNSS, na pryzmat 360 i minipryzmat 360

W tym odcinku zobaczysz tyczenie z użyciem odbiornika GNSS SP60, pryzmatu 360 Trimble oraz minipryzmatu. Zwróć uwagę, że wszystkie ekrany tyczenia są do siebie wręcz bliźniaczo podobne – niezależnie od trybu. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.


#8 – Eksport danych z pomiarów

Po zakończeniu pracy terenowej eksportujemy dane do dalszej obróbki. Z używanych plików tekstowych możemy eksportować plik DXF oraz plik JXL do programu raportowego i do CGeo. Zobacz film na YouTube – kliknij tutaj.