BLOG

GIS, Geodezja i Bezzałogowe statki powietrzne

Wybierz temat

 

Najnowsze wpisy

DJI Matrice 350 RTK vs. DJI Matrice 300 RTK TOP 8 różnic

Opublikowano:

|

Firma NaviGate jako oficjalny złoty dystrybutor marki DJI Enterprise w Polsce chciałaby przedstawić Wam najnowszy produktów klasy Enterprise czyli DJI Matrice 350 RTK. Ma być on bezpośrednim następcą obecnego flagowca od DJI jakim bez wątpienia jest niezawodny DJI Matrice 300 RTK . Pytając dowolnego ”droniarza” o wytrzymałe, godne zaufania oraz wszechstronne rozwiązanie, odpowiedzą wszyscy zgodnie..

Czytaj więcej

Proces PPK dla dronów DJI Enterprise – zalety i wady, przygotowanie sprzętu i oprogramowania, zbieranie danych

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

Pomiary kinematyczne w postprocessingu  (PPK) to metoda wykorzystująca dane globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS) do dokładnego określenia pozycji i trajektorii drona. PPK polega na zbieraniu surowych danych GNSS z drona, które w nawiązaniu do stacji referencyjnych o znanych współrzędnych umożliwią nam uzyskanie informacji o pozycji i trajektorii lotu drona po zakończeniu misji.   W tym..

Czytaj więcej

„Nie wyobrażamy sobie akcji poszukiwawczej bez wspomagania BSP” – czyli jak drony sprawdzają się w działaniach straży pożarnej

Opublikowano:

|

Wykorzystanie dronów w działaniach straży pożarnej jest z każdym dniem coraz bardziej popularne. W NaviGate współpracujemy z wieloma przedstawicielami tej formacji ochotniczej, a także państwowej. Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) posiadają szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu stały się one nieodłącznym elementem wyposażenia jednostek straży pożarnej. Ich użycie umożliwia szybkie i skuteczne działania. Potwierdza to opinia Pana..

Czytaj więcej

Jaki dron sprawdzi się w Twojej branży? Geodezja i inspekcja

Opublikowano:

|

Z każdym kolejnym rokiem bezzałogowe statki powietrzne zyskują na popularności, a ich funkcjonalności wykorzystywane są przez kolejne branże. Zaawansowana technologia BSP pozwala na dostosowanie jego funkcji do wszystkich potrzeb użytkowników. To z kolei przyczynia się do szybszego i bardziej efektywnego wykonywania działań w wielu branżach. Aby lepiej zrozumieć potencjał dronów, zapytaliśmy Specjalistów NaviGate, w jaki sposób mogą być..

Czytaj więcej

Jaki dron sprawdzi się w Twojej branży? Energetyka, leśnictwo, działania ratownicze

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

Bezzałogowe statki powietrzne są z każdym rokiem coraz bardziej popularne, a ich zastosowanie jeszcze bardziej różnorodne. Zaawansowana technologia SBSP pozwala na wykorzystanie ich w wielu branżach w zależności od  funkcji. Przekłada się to na przyspieszenie działań oraz zwiększenie wydajności pracy. Aby nieco przybliżyć ten temat, zapytaliśmy Specjalistów NaviGate, jak można wykorzystać drony w branży energetycznej,..

Czytaj więcej

Najczęstsze błędy wyznaczania pozycji w pomiarach GNSS

Opublikowano:

|

Oprogramowania pomiarowe informują nas o aktualnym błędzie pomiaru mierzonego punktu. Dla wielu z nas  informacją bardziej interesującą jest parametr DOP (Dilution Of Precision). Jest to współczynnik rozmycia pozycji, który określa jakość rozmieszczenia satelitów na nieboskłonie i zarazem pozwala nam na ocenę wykonanego pomiaru. Istnieje jednak wiele czynników wpływających na błąd obliczenia mierzonej pozycji, o których..

Czytaj więcej

TOP 8 funkcji drona DJI Mavic 3 Multispectral

Opublikowano:

|

Rolnicy na całym świecie wykorzystują sprzęt DJI do planowania, zarządzania zdrowiem upraw i identyfikowania problemów – zanim wpłyną one na zbiory. Drony stały się niezbędnym i ważnym narzędziem zwiększania wydajności i maksymalizacji plonów. Najnowszy dron we flocie DJI wprowadza nowe standardy zastosowania bezzałogowych statków powietrznych w rolnictwie. Oto osiem najważniejszych funkcji nowego drona DJI Mavic..

Czytaj więcej

TOP 7 funkcji serii DJI Mavic 3 Enterprise

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

Kompaktowy, łatwy w transporcie, wytrzymały i skuteczny w codziennych operacjach – oto główne cechy, które charakteryzują platformę DJI Mavic 3 Enterprise.  Materiał jest tłumaczeniem artykułu „Top 7 Features of the Mavic 3 Enterprise Series”, który znajduje się na stronie enterprise-insights.dji.com Jesteś pasjonatem BSP, który chce uzyskać profesjonalną licencję pilota drona? A może chcesz udoskonalić i..

Czytaj więcej

Porównanie wyników obliczeń powierzchni gniazd na zrębie przy użyciu odbiornika naziemnego oraz danych fotogrametrycznych

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

Informacje wstępne: Wykonawcy: Grzegorz Durło Misja SBSP: Grzegorz Durło Pomiary GNSS: Jacek Jester – Specjalista SL ds. informatyki i LMN, Nadleśnictwo Osusznica Cel: pomiar powierzchni gniazd Data i miejsce wykonania lotu/pomiarów: 08-11-2022, 25-11-2022 Lokalizacja: Nadleśnictwo Osusznica, Leśnictwo Kiedrowice, Oddział 230, wydzielenie f Rejon lotu: 10,0 ha Sprzęt: UAV DJI Mavic 3 Enterprise RTK, smartfon Samsung..

Czytaj więcej

DJI Mavic 3 Enterprise/Thermal, Matrice 30/30T czy Matrice 300 RTK – który z nich wybrać?

Opublikowano:

|

Nową linię produktów klasy Enterprise od DJI aktualnie tworzą trzy platformy: seria Mavic 3 Enterprise/Thermal, seria Matrice 30/30T oraz Matrice 300 RTK. Jakie są najważniejsze cechy tych bezzałogowych statków powietrznych? Jeśli nadal nie wiesz, który z tych modeli będzie dla Ciebie najlepszy, to w tym artykule znajdziesz ich kompleksowe porównanie oraz sposoby na wykorzystanie w praktyce.   Drony DJI ENTERPRISE w skrócie Klasę Enterprise rozpoczyna..

Czytaj więcej