BLOG

GIS, Geodezja i Bezzałogowe statki powietrzne

Wybierz temat

 

Najnowsze wpisy

Matrice 300 RTK & P1, czy Phantom 4 RTK? Który lepszy?

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

dji-matrice-300-rtk-phantom-4-rtk

W miarę rosnącego zapotrzebowania na pozyskiwanie danych obrazowych z niskiego pułapu firma DJI wypuściła na rynek Matrice 300 RTK z pełnoklatkową kamerą P1. Czy ten zestaw będzie godnym zastępcą najbardziej popularnego drona do zastosowań geodezyjnych jakim stał się Phantom 4 RTK? W tym artykule postaram się przybliżyć specyfikację obu urządzeń oraz porównać je pod względem dokładności oraz wydajności.

Bezpieczna eksploatacja bezzałogowych statków powietrznych w zimie

Opublikowano:

|

Bezzałogowe statki powietrzne DJI Enterprise zostały zaprojektowane z myślą o spełnieniu wymagań użytkowników, którzy często wykorzystują swoje drony w ekstremalnych warunkach. Do najtrudniejszych z tych misji należą te, które wymagają lotu na dużych wysokościach i w warunkach zimowych. Od poszukiwań i ratownictwa w górach do pomiarów i mapowania w odległych miejscach, zimowa pogoda i niskie..

Czytaj więcej

Analiza dokładności zestawu DJI Matrice 300 RTK + DJI Zenmuse P1

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

dji matrice 300 rtk

Firma NaviGate jako jedna z pierwszych firm w Europie miała możliwość wykonania przedpremierowych testów pełnoklatkowej kamery DJI Zenmuse P1 światowego giganta w zakresie produkcji bezzałogowych statków powietrznych – DJI Enterprise.   Informacje wstępne: Wykonawca: mgr inż. Maciej Wywiał – specjalista ds. wykorzystania Bezzałogowych Statków Powietrznych w fotogrametrii mgr inż. Robert Rudnicki – Młodszy Specjalista ds. LiDAR..

Czytaj więcej

9 kluczowych funkcji systemu DJI Matrice 300 RTK

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

Wszystko co musisz wiedzieć o najnowszej platformie przemysłowej firmy DJI! Materiał jest tłumaczeniem artykułu pt. „Top 9 features of the Matrice 300 RTK” Toby’ego Knisely’ego, który znajduje się na stronie enterprise-insights.dji.com.  1. Większa wydajność i bezpieczeństwo Śmigła oraz silniki DJI Matrice 300 RTK (M300 RKT) są skierowane w dół. Natomiast korpus drona, a tym samym..

Czytaj więcej

Analiza sprawności paneli fotowoltaicznych na farmie w Siedlcu

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

Analiza sprawności paneli fotowoltaicznych na farmie w sieldcach

Wykonano analizę sprawności paneli fotowoltaicznych na farmie zlokalizowanej w miejscowości Siedlec (Gmina Bochnia) w województwie małopolskim. Analizę przeprowadzono w oparciu o informacje zawarte na zdjęciach w podczerwieni LWIR.   Informacje wstępne Wykonawca: Grzegorz Durło Operator UAVO: Maciej Wywiał Cel: wykonanie kompozycji w odcieniach szarości LWIR Data i miejsce wykonania nalotu: 19-04-2019 r., miejscowość Siedlec, gmina..

Czytaj więcej

Wpływ nowych unijnych regulacji na korzystanie z bezzałogowych statków powietrznych firmy DJI

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

analiza dokładności zestawu dji matrice 300 rtk + dji zenmuse p1

W dniu 31 grudnia 2020 roku,dla 27 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące bezzałogowych statków powietrznych (BSP) określone w rozporządzeniach delegowanych KE 2019/945, 2019/947 oraz 2020/639 rekomendowane przez EASA oraz JARUS. Czy czekają nas poważne zmiany?   Z jednej strony jest to wielki krok w..

Czytaj więcej

Jak przesłać dane z biura w teren z użyciem Chmury?

Opublikowano:

| | Zaktualizowano

Niby wszyscy wiemy, że jest ten postęp technologiczny, można szybko przesyłać dane z biura w teren i odwrotnie, ale jakoś mimo wszystko podążamy utartymi drogami i kopiujemy nasze dane przez USB na co raz to szybsze i pojemniejsze, ale jednak dalej pendrive-y. Ewentualnie wysyłamy emailem. Kiedyś, gdy trzeba było skopiować pliki na urządzenie mobile, musiał..

Czytaj więcej

Korzystne zmiany w prawie geodezyjnym dla operatorów dronów

Opublikowano:

| | 1 komentarz

Rok 2020 przejdzie do historii nie tylko pod względem panującej pandemii koronawirusa. Ten rok zapamiętają w szczególności geodeci, dla których przeprowadzono największą od kilku lat zmianę prawa geodezyjnego oraz wielu aktów wykonawczych.   Uwolnienie danych – Nowelizacja ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne 31 lipca 2020 r. weszła w życie najnowsza nowelizacja ustawy – Prawo geodezyjne..

Czytaj więcej