DJI Terra to oprogramowanie firmy DJI, służące do modeli 3D. Użycie DJI Terra gwarantuje bezproblemowe przetwarzanie danych mapowania oraz inspekcji. Zebrane dane są konwertowane na łatwe do zarządzania zestawy danych, które w sposób dokładny odtwarzają otaczające środowisko. Materiał jest tłumaczeniem artykułu „Exploring DJI Terra: A User-Friendly Guide with Top FAQ’s Answered”, który dostępny jest na..
Firma NaviGate, autoryzowany dystrybutor CHCNAV w Polsce, przedstawia nowość: zaawansowany skaner LiDAR AlphaAir 10. Urządzenie zostało stworzone, aby sprostać najbardziej zaawansowanym projektom w najtrudniejszych warunkach terenowych. System CHCNav AA10 to rozwiązanie LiDAR integrujące skaner umożliwiający rejestrację aż do 8 odbić, wysokoprecyzyjną jednostkę IMU o częstotliwości odświeżania 500 Hz, czterosystemowy odbiornik GNSS oraz pełnoklatkową kamerę RGB..
Jak powszechnie wiadomo, bezzałogowe statki powietrzne od DJI znalazły już swoje miejsce w wielu branżach – od rolnictwa, poprzez służby zajmujące się bezpieczeństwem publicznym, po geodezję. Wszędzie tam drony pokazały nowe możliwości, poprawiając bezpieczeństwo i wydajność firm, co udowadnia coraz większa popularność BSP w tych branżach. Z początkiem 2024 roku DJI ogłosił międzynarodowe wprowadzenie..
Oficjalny dystrybutor CHCNAV w Polsce – technologia PREMIUM w przystępnej cenie
Opublikowano:
| | ZaktualizowanoCHCNAV to marka, której produkty łączą rozbudowaną funkcjonalność z atrakcyjną ceną. Za sprawą firmy NaviGate, oficjalnego dystrybutora CHCNAV w Polsce, coraz szerszy wachlarz innowacyjnych urządzeń tej marki pojawia się na naszym rynku. O atrakcyjności oferty przesądzają nie tylko geoinstrumenty nowej generacji, ale także rewolucyjna nowość: RS10, ręczny skaner SLAM 3D ze zintegrowanym odbiornikiem GNSS RTK…
Krok po kroku: Proces uzyskiwania etykiety C2 dla dronów DJI Enterprise – instrukcja
Opublikowano:
| | ZaktualizowanoWraz ze wzrostem popularności korzystania z bezzałogowych statków powietrznych, przestrzeganie przepisów staje się kluczowe dla wszystkich użytkowników BSP. Jedną z istotnych regulacji jest Europejski System Klasyfikacji Dronów, wprowadzony przez EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego). Nowe regulacje kategoryzują drony między innymi na podstawie ich wagi, możliwości i przeznaczenia, w tym celu wymaga od operatorów..
Wraz z pojawieniem się pierwszego skanera od firmy DJI Enterprise, specjaliści firmy TerraSolid wraz z współpracą z firmą DJI stworzyli specjalistyczny ”Wizard”, czyli proces automatycznego przetwarzania danych LiDAR. Na początku był on stricte dostosowany do sensora DJI Zenmuse L1, a wraz z czasem rozbudowany o skanery firm trzecich, takich jak np. CHCNav AlphaAir 450. Dodatkowo..
W działaniach straży pożarnej coraz częściej wykorzystywane są bezzałogowe statki powietrzne (BSP). Wraz z rozwojem technologii drony są w stanie wypełniać coraz szersze spektrum zadań, wspierając strażaków w akcjach gaśniczych, poszukiwawczych i ratunkowych. Poniżej przyjrzymy się głównym zaletom wykorzystania BSP przez jednostki straży pożarnej. 1. Sytuacyjna świadomość Dzięki spojrzeniu na teren działań z perspektywy lotu..
Firma NaviGate jako oficjalny złoty dystrybutor marki DJI Enterprise w Polsce chciałaby przedstawić Wam najnowszy produktów klasy Enterprise czyli DJI Matrice 350 RTK. Ma być on bezpośrednim następcą obecnego flagowca od DJI jakim bez wątpienia jest niezawodny DJI Matrice 300 RTK. Pytając dowolnego ”droniarza” o wytrzymałe, godne zaufania oraz wszechstronne rozwiązanie, odpowiedzą wszyscy zgodnie jedno:..
Proces PPK dla dronów DJI Enterprise – zalety i wady, przygotowanie sprzętu i oprogramowania, zbieranie danych
Opublikowano:
| | ZaktualizowanoPomiary kinematyczne w postprocessingu (PPK) to metoda wykorzystująca dane globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS) do dokładnego określenia pozycji i trajektorii drona. PPK polega na zbieraniu surowych danych GNSS z drona, które w nawiązaniu do stacji referencyjnych o znanych współrzędnych umożliwią nam uzyskanie informacji o pozycji i trajektorii lotu drona po zakończeniu misji. W tym..
„Nie wyobrażamy sobie akcji poszukiwawczej bez wspomagania BSP” – czyli jak drony sprawdzają się w działaniach straży pożarnej
Opublikowano:
|Wykorzystanie dronów w działaniach straży pożarnej jest z każdym dniem coraz bardziej popularne. W NaviGate współpracujemy z wieloma przedstawicielami tej formacji ochotniczej, a także państwowej. Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) posiadają szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu stały się one nieodłącznym elementem wyposażenia jednostek straży pożarnej. Ich użycie umożliwia szybkie i skuteczne działania. Potwierdza to opinia Pana..