Nadeszła nowa era w oprogramowaniu pomiarowym! Jeżeli szukasz jednej aplikacji GIS, która pozwoli na pracę zarówno na systemie Android jak i Windows wraz z funkcją licencji pływającej i transmisji danych online – koniecznie musisz zapoznać się z topoXpress. Wystarczy 15 minut, a zmienisz swoje oprogramowanie terenowe na topoXpress. Zachęcamy do obejrzenia wideoprzewodnika z tutorialu topoXpress.

 

Od zawsze profesjonalne rozwiązania

topoXpress to najnowszy program zespołu specjalistów z TopoLynx LTD, twórców uniwersalnych, cenionych aplikacji topoXplore i wcześniej DigiTerra Explorer dla systemów Windows i Windows Mobile. Główną ideą aplikacji od TopoLynx jest praca na tym samym projekcie i tych samych plikach niezależnie od tego, czy przygotowujemy je na komputerze PC w biurze, czy uzupełniamy o nowe dane pomiarowe w terenie.


topoXpress #1 – Najlepsza aplikacja dla profesjonalistów


topoXpress #2 – Tworzenie projektu i warstw pomiarowych

W tym odcinku zostają przedstawione najważniejsze zasady zarządzania projektem i tworzenia własnych warstw pomiarowych. W odcinku instruktor pokazuje jak zainstalować program, omawia tryby działania licencji pływającej, tworzenie nowego projektu i pierwszej warstwy, z którą będziemy mogli wyjść w teren.


topoXpress #3 – Słownik kodów: z Excela do GIS

W tym filmie instruktor pokazuje jak przygotować swój własny słownik kodów do programu topoXpress z pomocą MS Excel. Co ważne, słownik kodów przygotowany w tym odcinku obsługuje także polskie znaki w kodowaniu UTF-8. W tym odcinku jest używany także programu Notatnik++, który można pobrać ze strony: notepad-plus-plus.org/downloads


topoXpress #4 – Pomiary terenowe cz. 1: dane GIS

W tym odcinku instruktor pokazuje jak wykonać pomiary terenowe w projekcie z danymi GIS. W filmie jest pokazane na co zwrócić uwagę i jak skompletować swoje pomiary. Zmiany są od razu wprowadzane do piku warstwy – możemy ją przesłać lub wyeksportować z niej dane w dowolnym momencie.


topoXpress #5 – Pomiary terenowe cz. 2: dane CAD

W tym filmie jest omówione na przykładzie pomiarów punktowych w jaki sposób tworzyć nowe dane od razu w pliku DXF i co zrobić, aby poprawnie wczytać plik DXF z własnym projektem. Tak jak w przypadku danych GIS, możemy tworzyć nowe punkty, linie i poligony. Możemy także korzystać ze słownika kodów i wyłączyć zbędne pola z typowej struktury pliku DXF. W przypadku, gdy prowadzimy zwykłe pomiary GIS, możemy także wykonać z nich eksport do formatu DXF.


topoXpress #6 – Tyczenie/nawigacja do obiektów w terenie

W tym odcinku instruktor pokazuje w jaki sposób tyczyć obiekty punktowe, liniowe i poligony oraz dowolnie wybrane miejsce na mapie. Do wyboru mamy dwukrotne kliknięcie na mapie i wskazanie obiektu, tyczenie z linią pomocniczą (dla linii i poligonów), punkt na linii i geometryczny środek poligonu. Z pomocą funkcji Wpisz w zakładce Tyczenie można także ręcznie wpisać współrzędne do tyczenia.

Przedstawione sposoby działają dla danych GIS oraz CAD.