Kompaktowy, łatwy w transporcie, wytrzymały i skuteczny w codziennych operacjach – oto główne cechy, które charakteryzują platformę DJI Mavic 3 Enterprise

Materiał jest tłumaczeniem artykułu „Top 7 Features of the Mavic 3 Enterprise Series”, który znajduje się na stronie enterprise-insights.dji.com

Jesteś pasjonatem BSP, który chce uzyskać profesjonalną licencję pilota drona? A może chcesz udoskonalić i wzmocnić swoją flotę bezzałogowych statków powietrznych (dronów)? Zatem, nie możesz przejść obojętnie obok drona Mavic 3 Enterprise, który wyznacza nowe standardy w branży bezzałogowych statków powietrznych. Funkcje drona DJI Mavic 3 Enterprise sprawiają, że jest to jak dotąd najbardziej przystępny i wydajny dron pomiarowy. Jego bliźniacza wersja wyposażona w kamerę termowizyjną, czyli Mavic 3 Thermal, świetnie sprawdza się w działaniach służb ratunkowych, inspekcji i operacjach prowadzonych w nocy.

Przedstawiamy siedem funkcji, które sprawiają, że serię Mavic 3 Enterprise można określić mianem najbardziej profesjonalnego przenośnego systemu bezzałogowego.

1. Kamera do szybkich i precyzyjnych pomiarów

Głównym zamiarem producenta drona Mavic 3 Enterprise było maksymalne skrócenie czasu potrzebnego do przeprowadzenia pomiarów lotniczych, jednocześnie bez wpływu na dokładność i jakość danych wyjściowych. Jest to możliwe dzięki 20 MP kamerze posiadającej matrycę 4/3 i mechaniczną migawkę, która nie powoduje rozmycia podczas lotów pomiarowych. Nowy aparat umożliwia również szybkie fotografowanie z interwałem 0,7 sekundy, co pozwala ukończyć misje mapowania w bardzo szybkim czasie w porównaniu z poprzednimi modelami.

Producent zadbał również o prawidłowe działanie drona w słabym oświetleniu. Szerokokątna kamera DJI Mavic 3 Enterprise posiada piksele o wielkości 3,3 μm oraz ulepszone oprogramowanie do pracy w słabym świetle. Wpływa to na wydajność urządzenia w słabych warunkach pogodowych i znacznie zwiększa okno operacyjne. Pilot drona ma teraz możliwość przeprowadzenia nalotów bardzo wcześnie rano lub bardzo późno w nocy. Przeszkodą nie są również pochmurne dni, ponieważ nie wpłyną one na utratę jakości obrazu.

Mavic 3 Enterprise jest również wyposażony w aparat z zoomem 12 MP, który posiada56× Max Hybrid Zoom. Dzięki płynnemu i ciągłemu przepływowi pracy piloci mogą teraz dostrzec istotne szczegóły z dużej odległości bez konieczności stopniowego powiększenia.

2. Lekki, poręczny i składany BSP

DJI Mavic 3 Enterprise jest zbudowany na platformie Mavic 3, która została wprowadzona na rynek pod koniec 2021 roku i spotkała się z uznaniem krytyków. Na nowo zdefiniowała oczekiwania branży dotyczące stosunkowo małych systemów bezzałogowych. Klasa Enterprise łączy lekką i poręczną formę z wieloma zaawansowanymi funkcjami.

Ten BSP możesz przenosić w jednej ręce i błyskawicznie rozłożyć, co czyni go urządzeniem idealnym dla początkujących. 45-minutowy czas lotu drona Mavic 3 Enterprise pozwala na pokonanie dużego obszaru podczas każdej misji. Według informacji producenta w czasie jednego lotu jest w stanie przebadać obszar do 2 kilometrów kwadratowych.

3. Połączenie bezpieczeństwa i funkcji łączności

Mavic 3 Enterprise to bardzo wytrzymała platforma, której priorytetem jest bezpieczeństwo i wydajność. Jej najnowocześniejsze systemy wykrywania przeszkód i nawigacji zapewniają pilotom wskazówki i bezpieczeństwo potrzebne do zmniejszenia ryzyka wypadków.

Najnowsze rozwiązanie Advanced Pilot Assistance System (APAS) firmy DJI łączy dane z sześciu czujników wizyjnych i dwóch czujników szerokokątnych tak, aby wykrywać przeszkody we wszystkich kierunkach i automatycznie zmieniać trasę lotu w trybie unikania przeszkód. Pilot BSP może dostosować czułość czujników i drogę hamowania drona w zależności od wymagań misji. APAS kieruje również zaawansowaną funkcją Return To Home, która planuje i inicjuje najbardziej efektywną i bezproblemową drogę powrotną.

Niezależnie od tego, czy Mavic 3 Enterprise jest wykorzystywany w operacjach ratunkowych, czy przeprowadza inspekcje – jego zintegrowany system AirSense zapewnia pilotom wczesne ostrzeżenie o pobliskim załogowym statku powietrznym, który nadaje sygnały ADS-B.

Jeśli chodzi o łączność, Mavic 3 Enterprise oferuje najnowszą technologię transmisji obrazu DJI. Transmisja O3 Enterprise z czterema antenami umożliwia bardziej stabilne połączenie między pilotem, a samolotem.

4. Pełna optymalizacja wydajności lotu i misji

Dla profesjonalnych pilotów dronów czas to pieniądz. W awaryjnych sytuacjach kilka minut może zadecydować o powodzeniu lub niepowodzeniu misji. Dlatego seria DJI Mavic 3 Enterprise została opracowana z myślą o wydajności operacyjnej.

Oprócz imponującego 45-minutowego czasu lotu, producent zminimalizował przerwy w misjach dzięki szybkiemu ładowaniu 100 W i stacji ładującej z z możliwością podpięcia 3 akumulatorów. jednocześnie. W przypadku pomiarów lotniczych, fotografowanie z interwałem 0,7 sekundy umożliwia ukończenie misji mapowania w bardzo szybkim czasie. Te cechy sprawiają, że Mavic 3 Enterprise jest idealną platformą do misji, które wymagają szybkiej reakcji pod presją czasu.

5. Akcesoria dla pilotów komercyjnych

Wraz z dronem Mavic 3 Enterprise dostępna jest szeroka gama akcesoriów, która usprawnia pracę pilotów komercyjnych, jak i korporacyjnych. Seria Enterpise jest kompatybilna z nowym DJI RC Pro Enterprise – potężną aparaturą sterującą z doskonałą widocznością ekranu w bezpośrednim świetle słonecznym oraz wbudowanym mikrofonem i funkcją Text-To-Speech do bezpośredniej komunikacji między pilotem, a osobami w pobliżu samolotu.

Nowy głośnik oferuje większą głośność przy mniejszym zużyciu baterii. Piloci mogą bezpośrednio nagrywać wiadomości za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania lub korzystać z wbudowanej funkcji zamiany tekstu na głos.

Nowy moduł RTK o zmniejszonej wadze umożliwia również precyzyjne pomiary i dokładność na poziomie centymetra wraz ze stacją mobilną D-RTK 2.

Dioda ostrzegawcza Beacon, które wcześniej było dostępne w Mavic 2 Enterprise Series, zostało teraz w pełni zintegrowane z BSP Mavic 3 Enterprise, więc pilot nie musi używać gniazda na akcesoria.

6. Dwa modele DJI Mavic 3 Enterprise, niezliczone zastosowania

Seria DJI Enterprise jest dostępna w trzech modelach: Mavic 3 Enterprise, Mavic 3 Thermal oraz Mavic 3 Multispectral. Wersja Thermal i Enterprise mają taki sam 12-megapikselowy aparat z 56-krotnym zoomem hybrydowym, jak również 48-megapikselowy aparat szerokokątny i flagowy czujnik termiczny DJI 640 × 512.

Flagowy czujnik termiczny obsługuje punktowe i obszarowe pomiary temperatury, alarmy o wysokiej temperaturze, palety kolorów i izotermy. Wszystko to pomaga zidentyfikować cele i podejmować świadome decyzje podczas nocnych lotów, akcji gaśniczych oraz misji poszukiwawczych i ratowniczych.

Kamera termowizyjna i kamera z zoomem w dronie Mavic 3 Thermal umożliwiają ciągły zoom 28× w celu łatwego porównania w locie, udostępniając moc zsynchronizowanego zoomu na podzielonym ekranie na wyciągnięcie ręki.

7. Kompleksowy pakiet oprogramowania i potężne narzędzia programistyczne

DJI Mavic 3 Enterprise jest kompatybilny z oprogramowaniem DJI Enterprise. Umożliwia to obsługę pełnego zakresu możliwości podczas lotu, zarządzania kamerą i możliwymi do podłączenia akcesoriami, planowania misji i analizy floty. Aplikacje Pilot 2 i Flighthub 2 upraszczają zarządzanie lotami i sprawiają, że każda misja jest intuicyjna. DJI Terra odblokowuje pełne możliwości mapowania, co jest imponującym rozwiązaniem dla pomiarów lotniczych. Narzędzie do analizy termicznej DJI 3.0 uwalnia potencjał Mavic 3 Thermal do obsługi bardziej zaawansownych inspekcji.

Nowa definicja małych komercyjnych dronów

Dron Mavic 3 Enterprise obiecuje przełomowe możliwości nie tylko dla profesjonalistów. Jego wszechstronne funkcje sprawdzą się również w codziennych operacjach.

Najnowszy BSP od DJI na nowo definiuje branżowy standard dla „małych” komercyjnych dronów. Mechaniczna migawka, aparat z 56-krotnym zoomem i moduł RTK z przenośną, ale potężną platformą sprawia, że Mavic 3 Enterprise przenosi efektywność misji na nowy poziom.

Tłumaczenie: