PRZEGLĄD METOD TELEDETEKCYJNYCH W LEŚNICTWIE

Wspólnie z MicaSense opracowaliśmy materiał, który jest poświęcony wykorzystaniu sensorów wielokanałowych w diagnostyce stanu zdrowotnego drzew oraz w ochronie lasu. Znajdziesz tam wszelkie informacje odnośnie korzyści z obrazowania wielospektralnego oraz przykłady zastosowań. Wszystko w jednym miejscu. Zachęcamy do lektury!


Przegląd metod teledetekcyjnych w leśnictwie

DRONY DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH

Zastanawiasz się, jaki bezzałogowy statek powietrzny będzie najlepszy do zadań związanych z gospodarką leśną? Firma NaviGate jako autoryzowany dystrybutor DJI Enterprise posiada w ofercie najbardziej zaawansowane drony z serii Matrice 200, Matrice 300 RTK oraz Phantom 4 RTK.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o dronach, a także poznać ich możliwości zastosowania w leśnictwie, zapraszamy do rezerwacji terminu i umówienia się na bezpłatną prezentację w dogodnym miejscu i czasie. Prowadzimy prezentacje na terenie całej Polski!

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA: DRONY W LEŚNICTWIE, GIS, FOTOGRAMETRIA I TELEDETEKCJA

Logo NaviGate Ośrodek Szkoleniowy

Rozpocznij swoją przygodę z bezzałogowymi statkami powietrznymi i zostań operatorem drona w zasięgu wzroku (VLOS) lub poza zasięgiem wzroku (BVLOS). Zdobądź wiedzę na temat zastosowania dronów w leśnictwie! Zapisz się na zaawansowane szkolenia z fotogrametrii lub teledetekcji w leśnictwie. Od teraz wszystkie szkolenia znajdziesz w jednym miejscu, nowo uruchomionej stronie Ośrodka Szkoleniowego NaviGate!

Regularnie prowadzimy szkolenia w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Gdańsku i we Wrocławiu. Dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia dedykowane z dostosowanym programem, w wybranym miejscu i terminie.

KAMERY I SENSORY STOSOWANE W LEŚNICTWIE

Wybór odpowiedniego drona jest bardzo ważny, jednak kluczowe do realizacji wyznaczonych celów za pomocą bezzałogowych statków powietrznych są odpowiednie kamery i sensory, które służą do rejestracji danych. NaviGate posiada w swojej ofercie m.in.:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kamerach i sensorach, a także poznać ich możliwości zastosowania w leśnictwie, skontaktuj się z naszym specjalistą. Zarezerwuj termin jeszcze dzisiaj na prezentację w dowolnym miejscu i czasie.

Ocena stanu zdrowotnego drzewostanu. Studium przypadku (Nadleśnictwo Leżajsk)

Nasz specjalista za pomocą bezzałogowego statku powietrznego DJI Matrice 210 i kamery multispektralnej MicaSense Altum wykonał ocenę stanu zdrowotnego iglastego w Leśnictwie Jelna. Analiza została przeprowadzona na podstawie informacji zawartych na mapach reflektancji w zakresie bliskiej podczerwieni oraz wybranych zakresów promieniowania widzialnego.

Technologia UAV/UAS w połączeniu z możliwościami cyfrowego przetwarzania obrazu skutecznie wspiera diagnostykę i monitoring środowiska, skracając czas wymagany do pozyskania danych. Zachęcamy do zapoznania się z analizą, którą opublikowaliśmy na GeoBlogu.

Ocena rozkładu przestrzennego temperatury powierzchni czynnej na uprawie leśnej. Case study

Wykonaliśmy ocenę rozkładu przestrzennego temperatury powierzchni czynnej na uprawie leśnej zlokalizowanej w Leśnictwie Dulowa (Nadleśnictwo Chrzanów) w województwie małopolskim. Analizę przeprowadzono w oparciu o informacje zawarte na zdjęciach w podczerwieni LWIR.

Celem było sprawdzenie z jaką wydajnością technologia pozyskania zdjęć wysokiej rozdzielczości z kamer termowizyjnych DJI XT2 w połączeniu z oprogramowaniem Pix4Dmapper wspiera monitoring upraw leśnych. Pełna analiza została opublikowana na GeoBlogu.

WDROŻENIE TECHNOLOGII BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH W LASACH PAŃSTWOWYCH

Fotogrametria dla leśnictwa. Szkolenie dla RDLP w Krośnie

Dla pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie zorganizowaliśmy kompleksowe szkolenie Fotogrametria niskiego pułapu – Agisoft Metashape. Obejmowało ono cykl warsztatów oraz zajęć terenowych z zakresu fotogrametrii niskiego pułapu, planowania oraz taktyki misji fotogrametrycznych nad terenami leśnymi. Główny nacisk położyliśmy na zagadnienia związane z akwizycją danych, analizą zdjęć, jakością odwzorowania oraz dokładnością wyrównywania bloku zdjęć.

W ramach zajęć kameralnych pracownicy Lasów Państwowych samodzielnie wykonali opracowanie fotogrametryczne w programie Agisoft Metashape. Największym zainteresowaniem wśród słuchaczy szkolenia fotogrametria dla leśnictwa cieszyły się zajęcia projektowe, a także część analityczna.

Dostawa bezzałogowych statków powietrznych dla RDLP w Toruniu

W pierwszym kwartale 2019 roku firma NaviGate zrealizowała dostawę pięciu bezzałogowych statków powietrznych DJI Phantom 4 Pro, pięciu dronów Matrice 210, kamery multispektralnej, oprogramowania fotogrametrycznego wraz z konfiguracją i szkoleniem.

Bezzałogowe statki powietrzne mają wspomóc prace związane z usuwaniem skutków wiatrołomów oraz działania związane z bieżącą gospodarką leśną. Dzięki wykorzystaniu dronów Nadleśnictwa zyskały dostęp do aktualnych danych typu ortofotomapy, a zastosowanie kamery multispektralnej pozwala na monitoring stanu zdrowotności drzewostanu.

Zaplanuj zakup sprzętu

Wypełnij formularz, aby otrzymać ofertę

Klauzula informacyjna: Rozwiń

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma NaviGate sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowicka 8A, 30-415 Kraków. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Administratora danych: sklep@navigate.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Państwa dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach określonych w Polityce Prywatności, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka reklamy kontekstowej. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.

Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

*zgoda obowiązkowa