autoryzowany dystrybutor kamer micasense

Micasense RedEdge-M

Wielka moc w niewielkiej kamerze

MicaSense przychodzi z nowym multispektralnym rozwiązaniem, które wyjaśnia wiele rzeczywistych problemów naukowych. Micasense RedEdge–M została stworzona specjalnie dla bezzałogowych systemów latających. Pięciokanałowy aparat (Red, Green, Blue, NIR, Red Edge) to niezawodny, a przede wszystkim precyzyjny sensor, który idealnie spełnia wymagania specjalistów wielu branż, m.in. rolniczej, leśnej, archelogicznej, czy naukowej.

Multispektralny sensor RedEdge-M
dane generowane przez multispektralny sensor MicaSense RedEdge-M

Co przygotujesz z danych, które uzyskasz przez multispektralny sensor od MicaSense?

 • Mapę chlorofilu
 • Działaj w połączeniu z innymi pasmami. Dzięki kamerze RedEdge-M otrzymasz informacje dotyczące wigoru danej rośliny, a także jej zdrowia.

 • Znormalizowany wskaźnik wegetacji NDVI
 • Określ stan rozwojowy oraz kondycję roślinności. NDVI bazuje na kontraście między największym odbiciem w paśmie bliskiej podczerwieni. To pozwala ocenić produktywność i kondycję upraw.

 • DSM
 • Numeryczny model terenu generowany ze zdjęć wykonanych przez Micasense RedEdge-M to przydatne narzędzie dla wszystkich, którzy potrzebują informacji na temat właściwości powierzchni i przepływu wody.

 • Obraz RGB
 • RedEdge-M jest pozbawiona zniekształceń za sprawą migawki globalnej. To pozwala po przetworzeniu na równe połączenie wszystkich pasm i indeksów wegetacji.

Dlaczego kamera MicaSense RedEdge-M?

Multispektralny sensor pracuje w trudnych warunkach, dostarcza użytecznych danych i w każdym momencie jest gotowy do rozpoczęcia nowego projektu. Dzięki temu, że przechwytuje pięć pasm światła, RedEdge-M obecnie jest najlepszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie.

Działanie kamery MicaSense RedEdge-M

Specyfikacja techniczna kamery MicaSense RedEdge-M

Waga 0,173 kg (razem z czujnikiem światła i kablem)
Wymiary 9.4 cm x 6.3 cm x 4.6 cm
Zasilanie 4,2 V DC- 15.6 V DC, 4 W nominal, 8 W peak
Kanały spektralne blue, green, red, red edge, near IR (global shutter, narrowband)
Wyjściowe kanały RGB global shutter, dostosowana do wszystkich barw
GSD 8 cm na piksel (na każdy kanał) przy 120 m AGL
Szybkość przechwytywania 1 na sekundę (wszystkie kanały), 12-bit RAW
Interfejs Serial, 10/100/1000 Ethernet, demontowalne WiFi, External Trigger, GPS, SDHC
FOV 47.2° HFOV
Pasma 400 nm – 900 nm (QE 10% przy 900nm)
Triggering Options timer mode, overlap mode, external trigger mode (PWM, GPIO, serial, and Ethernet options), manual capture mode

Jakie zaawansowane funkcje zapewnia sensor RedEdge-M?

 • Wąskopasmowe filtry optyczne gwarantują pełną rozdzielczość pasma dla każdego obrazu
 • Pojedyncza karta SD przechwytuje wszystkie obrazy razem z geotagowaniem
 • Umożliwia samodzielną pracę z opcjonalnym zewnętrznym wyzwalaczem
 • Posiada intuicyjny interfejs internetowy, który jest dostępny z dowolnego urządzenia obsługującego Wi-Fi
 • Ma opcję komunikacji Ethernet lub szeregowej z samolotem macierzystym dla pełnej konfiguracji, statusu i kontroli kamery
Długość lotu z sensorem MicaSense RedEdge-M

Wydłuż czas lotu

Dzięki RedEdge-M możesz latać na polu o powierzchni 64 ha (przy 120 m AGL, 70% zachodzenia na siebie i prędkości 15m/s) przez 27 minut!

Uzyskaj dokładny pixel terenowy

Sensor daje Ci pełny dostęp do nieprzetworzonych danych. Wybierz oprogramowanie Agisoft Photoscan lub Pix4Dmapper do przetworzenia danych w łatwy i szybki sposób. Kamera MicaSense RedEdge-M pozwoli Ci uzyskać pixel terenowy o rozdzielczości 8 cm / px.

Łatwo zintegruj z dronami

Sensor MicaSense RedEdge-M jest kompatybilny z dronami marki DJI Matrice 600 Pro i serią Matrice 200. MicaSense ma mały rozmiar, dzięki czemu możemy stosować ją wspólnie z innymi kamerami optycznymi. Podejmuj się bardziej zaawansowanych zadań.

Już dziś umów się na bezpłatną prezentację w dowolnym miejscu w Polsce!

Poszukujesz idealnego sprzętu do swojej pracy? Skontaktuj się z nami, a my zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma NaviGate sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowicka 8A, 30-415 Kraków. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Administratora danych: sklep@navigate.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Państwa dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach określonych w Polityce Bezpieczeństwa, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka reklamy kontekstowej. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.
Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Kontakt

NaviGate Sp. z o. o.

ul. Wadowicka 8a, 30-415 Kraków
www.navigate.pl
e-mail: drony@navigate.pl
tel. 12 200-22-28 wew. 105 lub 106


NaviGate jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem i certyfikowanym partnerem MicaSense. Zapewniamy kompleksowe doradztwo i wsparcie techniczne dla produktów MicaSense.