NaviGate logo
DJI Enterprise logo Pix4D logo
Dron DJI PHANTOM 4 RTK

Dron DJI PHANTOM 4 RTK

- dedykowane narzędzie do fotogrametrii i geodezji

Centymetrowe dokładności pomiaru z drona bez pomiarów punktów GCP

Nadeszła nowa era w pozyskiwaniu produktów z wykorzystaniem technologii fotogrametrii z niskiego pułapu. Twórz chmury punktów, modele 3D, NMT, NMPT i ortofotomapy za pomocą kompaktowego bezzałogowego statku powietrznego DJI Phantom 4 RTK.

Promocja Pix4Dmapper Szukasz kompletnego rozwiązania do fotogrametrii i geodezji? Skorzystaj z promocji i zamów Phantoma 4 RTK z oprogramowaniem Pix4Dmapper w zestawie, a oszczędzisz do 3075 zł brutto. To jedyna taka oferta w Polsce!

Centymetrowe dokładności pomiaru z dronem DJI Phantom 4 RTK

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

1cm+1ppm
RTK Dokładność pozycjonowania poziomego

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

1.5cm+1ppm
RTK Dokładność pozycjonowania pionowego

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

5cm*
(* Podczas lotu na wysokości 100 m, 2,7 cm GSD, słonecznie.)
Absolutna dokładność pozioma modeli fotogrametrycznych

System pozycjonowania na poziomie 1 cm

Co odróżnia Phantoma 4 RTK od pozostałych modeli BSP? Zintegrowany moduł GNSS RTK. Oprócz tego że dron jest stabilniejszy podczas niekorzystnych warunków pogodowych, to wykonane zdjęcia są geotagowane z dokładnością ~1 cm XY oraz ~1,5 cm Z. Informacje o przybliżonych elementach orientacji zewnętrznej, modelu kamery oraz wszystkich ustawieniach aparatu są zapisywane w metadanych EXIF do każdego zdjęcia. Nie ma konieczności ich oddzielnego importu, co sprawia że praca z tym narzędziem jest zarówno niezwykle prosta jak i przede wszystkim dużo szybsza w porównaniu z innymi bezzałogowymi statkami powietrznymi.

Dron kompatybilny z ASG-EUPOS i innymi sieciami RTK/RTN

DJI Phantom 4 RTK jest kompatybilny z ogólnopolską, państwową siecią stacji referencyjnych GNSS RTK/RTN - ASG-EUPOS, a także z komercyjnymi sieciami np. VRSNet, SmartNet, TPI NET. Dzięki temu w celu uzyskania dokładności centymetrowych (RTK) w trakcie misji fotogrametrycznej nie ma potrzeby stosowania własnych stacji referencyjnych GNSS. W celu uruchomiania pobierania poprawek RTK/RTN wystarczy umieścić kartę SIM (aby zapewnić dostęp do Internetu) w kontrolerze oraz wprowadzić w aplikacji DJI dane logowania do wybranego systemu stacji referencyjnych RTK/RTK.

Wybrane możliwości DJI Phantom 4 RTK

Specjalistyczna aplikacja do planowania lotów

GS RTK do planowania misji w dronie DJI Phantom 4 RTK
GS RTK do planowania misji w dronie DJI Phantom 4 RTK

Aplikacja stworzona na potrzeby wykonywania nalotów fotogrametrycznych za pomocą Phantoma 4 RTK. Użytkownik ma do wyboru szereg misji, z których „2D Photogrammetry” służy do wykonywania zdjęć pionowych, które posłużą do wygenerowania ortofotomap. Z kolei podczas nalotów typu „3D Photogrammetry Double Grid” oraz „Multi-oriented” wykonywane są zdjęcia ukośne, dzięki którym z łatwością i wysoką szczegółowością wykonasz skomplikowane modele 3D, które wykorzystasz podczas pomiaru budynków lub obliczenia objętości mas. Dzięki „Linear Flight Mission” z łatwością zaplanujemy nalot nad krętą infrastrukturą drogową lub kolejową. Natomiast, kiedy inwestycja znajduje się na terenie o sporych deniwelacjach terenu, należy skorzystać z opcji „Terrain Awareness Mode”, która pozwoli dopasować wysokość nalotu do zmian wysokości terenu. Jeżeli chodzi o wykonanie szczegółowego ortofotoplanu np. elewacji budynku, należy skorzystać z opcji „Angled Flight Route”.

Kamera w DJI Phantom 4 RTK

Kamera w dronie DJI Phantom 4 RTK

Matryca 1” CMOS, rozdzielczość 20 megapikseli oraz mechaniczna migawka to największe zalety kamery jaką oferuje nam Phantom 4 RTK. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie mechanicznej migawki co znacznie redukuje efekt „rolling shutter” i pozwala na planowanie nalotów z większymi prędkościami bez obawy o rozmycie na zdjęciach.

Redukcja efekt rolling shutter w kamerze DJI Phantom 4 RTK

Po lewej fragment zdjęcia przedstawiający tarczę 33cmx33cm ze 100 m AGL, po prawej efekt rolling shutter, który w przypadku zdjęć z Phantoma 4 RTK nie występuje [źródło: fotoblogia].

Ze względu na wysoką rozdzielczość i jednocalową matrycę bezzałogowy statek jest w stanie osiągnąć piksel terenowy na poziomie (GSD) 2,74 cm na wysokości 100 m. Aby osiągnąć piksel 1 cm, należy wykonać lot na około 37 m. Dodatkowo mamy do wyboru opcję automatycznego usuwania dystorsji ze zdjęć, lub zapisu oryginalnych zdjęć i zostawienie korekcji zniekształceń specjalistycznemu oprogramowaniu takiemu jak np. Pix4Dmapper.

OcuSync – ulepszony system telemetrii

Stabilna transmisja obrazu w dronie DJI Phantom 4 RTK

Dron Phantom 4 RTK gwarantuje stabilną i niezawodną transmisję obrazu oraz wideo HD nawet z odległości do 5 km. Pozwala to na objęcie nalotem znacznie większego terenu niż dotychczas.

Opcjonalna stacja referencyjna

Bezzałogowy statek powietrzny DJI Phantom 4 RTK można wyposażyć dodatkowo w stacje DJI D-RTK2. Zapewni nam to stały dostęp do rożnicowych danych w czasie rzeczywistym nawet w terenach bez zasięgu GSM (sieci komórkowych), lub gdzie on jest bardzo słaby. Zagwarantuj sobie centymetrową dokładność danych z dronem DJI Phantom 4 RTK w każdych warunkach, dzięki połączeniu mobilnej stacji i systemowi transmisji OcuSync 2.0.

Kluczowe cechy drona DJI Phantom 4 RTK

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

Moduł RTK

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

Sensor CMOS 1''

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

GS RTK App

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

Synchronizacja czasu

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

Ocusync
System do transmisji obrazu

Cechy drona DJI Phantom 4 RTK

D-RTK 2 GNSS
Stacja mobilna*

*opcjonalnie

Przetwarzanie danych z Pix4Dmapper

Szwajcarskie oprogramowanie Pix4Dmapper pozwala na tworzenie w łatwy sposób wysokiej jakości ortofotomap oraz modeli 3D gotowych do wykorzystania w wielu branżach. Program służy do wykonania aerotriangulacji, wygenerowania gęstej chmury punktów i modelu mesh oraz numerycznego modelu terenu i numerycznego modelu pokrycia terenu. Można wykonywać precyzyjne pomiary odległości i powierzchni, a dedykowany moduł służący do obliczeń objętości pozwala na dokładne pomiary objętości z 1% błędem.

Pix4Dmapper a przetwarzanie danych Pix4Dmapper a przetwarzanie danych

Phantom 4 RTK z Pix4Dmapper w zestawie. Oszczędzasz 3075 zł

Skorzystaj z jedynej takiej oferty na rynku!
Tylko u nas otrzymasz zestaw z bezzałogowym statkiem powietrznym Phantom 4 RTK i oprogramowaniem do fotogrametrii Pix4Dmapper o 2500 zł netto (3075 zł brutto) taniej niż kupując każdy z elementów osobno.

Testy drona DJI Phantom 4 RTK

Testy przeprowadzone przez NaviGate przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą wykazały, że centymetrową dokładność produktów otrzymujemy już przy pomierzeniu i wskazaniu jednego fotopunktu. Tą zależność przedstawia poniższy wykres obok przedstawiający rozkład błędu RMS na punktach kontrolowanych od ilości użytych fotopunktów do wyrównania.

Metodykę przeprowadzonych badań można zobaczyć w raporcie PDF, który otrzymasz po wysłaniu formularza kontaktowego.

Testy drona DJI Phantom 4 RTK

Opinia od naszego Klienta o dronie DJI Phantom 4 RTK

Skorzystaj z promocji!
Napisz po ofertę na drona DJI Phantom 4 RTK / oprogramowanie Pix4Dmapper lub wyślij formularz, aby otrzymać darmowy raport w PDF.

Chcę otrzymać raport z testów drona DJI Phantom 4 RTK, który został przygotowany wspólnie z AGH w Krakowie.

Chciałbym wziąć udział w prezentacji drona Phantom 4 RTK w wybranym mieście.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NaviGate sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowicka 8A, 30-415 Kraków, KRS: 0000547284, moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu udzielenia odpowiedzi na wysłane pytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o możliwości cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

*Pola wymagane

Klauzula informacyjna: Rozwiń

Kontakt

NaviGate Sp. z o. o..

ul. Wadowicka 8a, 30-415 Kraków
www.navigate.pl
e-mail: drony@navigate.pl
tel. 12 200-22-28 wew. 104, 105 lub 106