WingtraOne GEN II VTOL
Szwajcarski dron pionowego startu
WingtraOne GEN II VTOL
Dron pionowego startu VTOL WingtraOne kompatybilny z profesjonalnymi sensorami.
Brak w magazynie
Dostępny na zamówienie
WingtraOne GEN II – autonomiczny dron pionowego startu
WingtraOne to autonomiczny dron pionowego startu, zaprojektowany z myślą o niezawodności, produktywności i ciągłości prac geodezyjnych. System WingtraOne łączy korzyści pionowego startu na wzór kopterów ze sprawnością lotu porównywalną do płatowca. Takie połączenie pozwala zachować gotowość do startu i lądowania w trudnych warunkach, w których nie byłoby możliwe użycie płatowca.
W przypadku drona Wingtra, wąskie przestrzenie między budynkami czy leśne korytarze nie stanowią przeszkody do startu. Po zakończonej misji, Wingtra może bez przeszkód wylądować na nierównym czy skalistym terenie. Pionowy start i lądowanie autonomicznego drona nie tylko pozwala na realizację prac niezależnie od warunków, ale także zwiększa bezpieczeństwo operatora, otoczenia, zastosowanych sensorów oraz samego urządzenia.
Dzięki niezrównanej wydajności lotu i pokrycia terenu, możliwości zastosowania kamery RGB o rozdzielczości 61 MP oraz innych, zaawansowanych sensorów, a także niezawodności w warunkach niedostępnych dla innych dronów, system WingtraOne pozwala na szybką realizację nawet złożonych misji. Pozwala ograniczyć liczebność zespołu oraz czas pracy nad projektem, co przyczynia się do redukcji kosztów.
WingtraOne to przełomowe rozwiązanie, które pozwala podjąć się realizacji dużych projektów, niemożliwych do wykonania z użyciem innych dronów. Co więcej, z użyciem WingtraOne, złożone zadania na dużych obszarach zrealizować można w ciągu zaledwie kilku godzin.
Dron autonomiczny WingtraOne – niezawodność w każdych warunkach
Możliwość startu i lądowania w trudnych warunkach pozwala na skuteczność w sytuacjach, w których standardowy dron nie sprostałby zadaniu. Nierówny teren, skaliste podłoże czy ograniczona przestrzeń nie stanowią przeszkody – obszar o powierzchni 2×2 m to wszystko, czego system WingtraOne VTOL potrzebuje do startu i lądowania.
By sprostać wyzwaniom mapowania z powietrza, dron oferuje także duży zasięg lotu, wysoką dokładność i zdolność pozyskiwania obrazów o wysokiej rozdzielczości.
WingtraOne osiąga prędkość lotu do 16 m/s, zachowując odporność lekkie opady deszczu oraz na wiatr o prędkości 12 m/s (przy porywach do 18 m/s). Zależnie od warunków, jest w stanie wykonywać lot do 59 minut. Dodatkowym atutem jest certyfikat IP54 oraz możliwość pracy w temperaturze od -10 do +40 °C.
Autonomiczny dron do fotogrametrii i mapowania z dokładnością do 1 cm
Jako dron do fotogrametrii, WingtraOne w zależności od zastosowanych sensorów, jest w stanie objąć jednym lotem obszar do 315 ha. Dzięki swoim niespotykanym właściwościom, WingtraOne pozwala w ciągu godzinnego nalotu zmapować kamieniołom o powierzchni 240 boisk do futbolu amerykańskiego. Przy tym wszystkim, rozdzielczość pozyskanej mapy pozwala na przybliżanie i podgląd drobnych szczegółów. Dostrzeżemy nawet leżącą na ziemi monetę, zyskując jednocześnie możliwość określenia jej współrzędnych z dokładnością bezwzględną 1 cm.
Wszechstronne możliwości zastosowania
Funkcjonalność drona WingtraOne uzupełnia bogaty wybór sensorów. Dostępność najwyższej klasy kamer i możliwość ich płynnej zmiany pozwala na wykorzystanie pełni potencjału autonomicznego drona Wingtra.
Wraz z dronem WingtraOne GEN II można stosować następujące, dedykowane sensory:
- Kamera RGB Sony RGB61
- Kamera RGB Sony RX1
- Ukośna kamera RGB Sony a6100
- Sensor LiDAR
- Kamera multispektralna MicaSense RedEdge-P
Kamery RGB do drona Wingtra
Najwyższej klasy kamery RGB do WingtraOne sprawdzą się do tworzenia modeli 3D, ortomozaiki, chmury puntków, cyfrowych modeli powierzchni z drona. Pełnoklatkowa kamera Sony RX1 o rozdzielczości 42 Mpix pozwala na pozyskanie obrazów najwyższej jakości, osiągając wielkość piksela terenowego rzędu 0,7 cm.
W przypadku, gdy kluczowa jest szybkość realizacji misji, doskonale sprawdzi się Sony RGB61. Kamera zaprojektowana została tak, aby skrócić czas pracy w terenie, dzięki możliwości pokrycia dużego obszaru w krótkim czasie i szybszemu przetwarzaniu danych.
W przypadku modelowania 3D, optymalnym rozwiązaniem będzie sensor Sony a6100. Kamera Sony a6100 pozwala na pozyskanie zdjęć skośnych na potrzeby realizacji modeli 3D miast oraz obiektów. Sprawdzi się w misjach, w których obrazowanie z użyciem samych zdjęć pionowych byłoby utrudnione.
Kamery multispektralne MicaSense do drona Wingtra
Kamery multispektralne MicaSense uzupełniają funkcjonalność drona WingtraOne do zastosowań w leśnictwie i rolnictwie, oferując najwyższą jakość i przejrzystość gromadzonych danych do obrazowania, analizy i diagnostyki roślinności.
Zastosowanie sensorów wiodącego producenta pozwala zapewnić optymalną dla map lotniczych rozdzielczość widmową i przestrzenną, niezbędną do zastosowań w badaniach środowiskowych, dla potrzeb gospodarki wodnej i do innych zastosowań z zakresu leśnictwa i rolnictwa.
Dedykowany sensor LiDAR do drona WingtraOne
Zaawansowany sensor LiDAR do drona WingtraOne łączy wydajność, łatwość obsługi i niezawodność. Sensor LiDAR Wingtra pozwala stworzyć precyzyjne modele terenu nawet w przypadku obszarów pokrytych gęstą roślinnością. Maksymalny zasięg do 360 ha oraz efektywna gęstość puntków do 270 pkt/m kw pozwalają sprawnie pozyskać szczegółowe, najwyższej jakości dane.
WingtraOne – bezkompromisowa jakość i niezawodność
WingtraOne to dzieło szwajcarskich inżynierów, stworzone z połączenia pasji, wiedzy i standardów odpowiadających najwyższym wymaganiom. Dzięki wnioskom i wiedzy pozyskanym na podstawie przeszło 100 000 lotów, system Wingtra nie ma przed swoimi twórcami żadnych tajemnic. Użytkownik końcowy zyskuje pewność korzystania z technologii dopracowanej w każdym calu.
Każdy wyprodukowany dron poddawany jest dodatkowo ponad 300 rygorystycznym testom, gwarantującym najwyższy standard jakości. Dla zapewnienia niezawodności i bezpieczeństwa, drony Wingtra wyposażone są w system diagnozujący urządzenie przed każdym lotem. Dzięki temu, użytkownik ma kontrolę nad stanem komponentów i sensorów, co niweluje ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń czy awarii.
Zaawansowane możliwości, prosta obsługa
System Wingtra dowodzi, że wysoce rozwinięta technologia może iść w parze z prostą, przyjazną użytkownikowi obsługą urządzenia. Intuicyjne oprogramowanie pozwala szybko przystąpić do pracy, bez konieczności czasochłonnej nauki obsługi. Import plików KML, realizacja nalotów w odniesieniu do rzeźby terenu, a także możliwość tworzenia nalotów korytarzowych pozwalają na sprawną realizację projektu, z zachowaniem precyzji i bezpieczeństwa.
Możliwość korzystania z programu WingtraHub w wersji desktop pozwala przetwarzać projekt w biurowych warunkach, z użyciem dużego monitora. Dzięki kompatybilności z produktami Pix4D, Bentley, ESRI, Propeller, Metashape czy Trimble, użytkownik ma możliwość skomponowania rozwiązania dostosowanego do swoich potrzeb, preferencji i oczekiwanego efektu pracy.
WingtraOne GEN II VTOL
Dron pionowego startu VTOL WingtraOne kompatybilny z profesjonalnymi sensorami.
Brak w magazynie
Dostępny na zamówienie