autoryzowany dystrybutor kamer micasense

Micasense RedEdge-MX

Multispektralna kamera do dronów

MicaSense przychodzi z nowym multispektralnym sensorem. RedEdge-MX pozwala profesjonalistom i naukowcom na wykonanie zaawansowanej analizy środowiska przyrodniczego. Kamera została zaprojektowana specjalnie dla bezzałogowych systemów latających. Pięciokanałowy aparat (Red, Green, Blue, NIR, Red Edge) to niezawodny, a przede wszystkim precyzyjny sensor, który idealnie spełnia wymagania specjalistów wielu branż. Sensor do dronów MicaSense RedEdge-MX sprawdzi się przede wszystkim w rolnictwie, leśnictwie, sadownictwie, archeologii oraz w pracy naukowo-badawczej.

Multispektralny sensor RedEdge-M
dane generowane przez multispektralny sensor MicaSense RedEdge-M

Co przygotujesz z danych, które dostarczy Ci multispektralny sensor MicaSense?

 • Mapę chlorofilu
 • Działaj w połączeniu z innymi pasmami. Dzięki kamerze RedEdge-MX otrzymasz informacje dotyczące stanu zdrowia rośliny oraz zaopatrzenia w wodę.

 • Znormalizowany wskaźnik wegetacji NDVI
 • Określ stan rozwojowy oraz kondycję roślinności. NDVI bazuje na kontraście między największym odbiciem w paśmie bliskiej podczerwieni. To pozwala ocenić produktywność i kondycję upraw.

 • DSM
 • Numeryczny model terenu generowany ze zdjęć wykonanych przez Micasense RedEdge-MX to przydatne narzędzie dla wszystkich, którzy potrzebują informacji na temat właściwości powierzchni oraz przepływu wody.

 • Obraz RGB
 • RedEdge-MX jest pozbawiona zniekształceń za sprawą migawki globalnej. To pozwala po przetworzeniu na równe połączenie wszystkich pasm i indeksów wegetacji.

Dlaczego kamera MicaSense RedEdge-MX?

Multispektralny sensor pozwala na pracę w trudnych warunkach, dostarcza użytecznych danych i w każdym momencie jest gotowy do rozpoczęcia nowego projektu. Dzięki temu, że przechwytuje pięć pasm światła, RedEdge-MX obecnie jest najlepszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie.

Działanie kamery MicaSense RedEdge-M

Specyfikacja techniczna kamery MicaSense RedEdge-MX

Waga 232 g (razem z modułem DLS 2 - czujnikiem światła z GPS i kablem)
Wymiary 8.7 cm x 5.9 cm x 4.5 cm
Zasilanie 4.2 V DC - 15.8 V DC 4 W nominal, 8 W peak
Kanały spektralne Blue, Green, Red, Red edge, Near IR (Global shutter, wąskopasmowy)
Wyjściowe kanały RGB Global shutter, dostosowana do wszystkich barw
GSD 8 cm na piksel (na każdy kanał) przy 120 m AGL
RGB Output 3.6 MP (globalna migawka, wyrównanie z wszystkimi kanałami)
GSD 4 cm na piksel (na każdy kanał) przy 60 m AGL
Szybkość przechwytywania Min. 1 na sekundę (wszystkie kanały), 12-bit RAW
Interfejs Szeregowy, 10/100/1000 Ethernet, WiFi, Zewnętrzny wyzwalacz, GPS, SDHC
FOV 47.2° HFOV
Pasma 400 nm – 900 nm (QE 10% przy 900 nm)
Opcja wyzwalania Tryb czasowy, tryb nakładania, zewnętrzny przycisk, opcja ręcznego wykonywania
Zasilanie 4,2 V DC – 15,8 V DC; 4 W nominalnie, 8 W maksymalnie

Jakie zaawansowane funkcje zapewnia sensor RedEdge-MX?

 • Wąskopasmowe filtry optyczne gwarantują pełną rozdzielczość pasma dla każdego obrazu
 • Pojedyncza karta SD przechwytuje wszystkie obrazy razem z geotagowaniem
 • Kamera do dronów umożliwia samodzielną pracę z opcjonalnym zewnętrznym wyzwalaczem
 • Posiada intuicyjny interfejs internetowy, który jest dostępny z dowolnego urządzenia obsługującego Wi-Fi
 • Zawiera opcję komunikacji Ethernet lub szeregowej z platformą latającą, co pozwala na pełną konfigurację i kontrolę kamery
Długość lotu z sensorem MicaSense RedEdge-M

Wydłuż czas lotu

Dzięki RedEdge-MX możesz latać na polu o powierzchni 64 ha (przy 120 m AGL, 70% zachodzenia na siebie zdjęć oraz prędkości 15 m/s) przez 27 minut!

Uzyskaj dokładny pixel terenowy

Sensor daje Ci pełny dostęp do nieprzetworzonych danych. Wybierz oprogramowanie Pix4DFields lub Pix4Dmapper lub Agisoft Metashape (dawniej Agisoft Photoscan) do przetworzenia danych w łatwy i szybki sposób. Kamera MicaSense RedEdge-MX pozwoli Ci uzyskać pixel terenowy o rozdzielczości 8 cm / px.

Łatwo zintegruj z dronami

Sensor MicaSense RedEdge-MX jest kompatybilny z dronami marki DJI serii Inspire, Matrice 600 Pro i serią Matrice 200. MicaSense ma mały rozmiar, dzięki czemu możemy stosować ją wspólnie z innymi kamerami optycznymi. RedEdge-MX umożliwi Ci podjęcie się bardziej zaawansowanych zadań.

Już dziś umów się na bezpłatną prezentację w dowolnym miejscu w Polsce!

Poszukujesz idealnego sprzętu do swojej pracy? Skontaktuj się z nami, a my zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma NaviGate sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Wadowicka 8A, 30-415 Kraków. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Administratora danych: sklep@navigate.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Państwa dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach określonych w Polityce Bezpieczeństwa, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka reklamy kontekstowej. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.
Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Kontakt

NaviGate Sp. z o. o.

ul. Wadowicka 8a, 30-415 Kraków
www.navigate.pl
e-mail: drony@navigate.pl
tel. 12 200-22-28 wew. 105 lub 106


NaviGate jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem i certyfikowanym partnerem MicaSense w Polsce. Zapewniamy kompleksowe doradztwo i wsparcie techniczne dla produktów MicaSense.