3DSurvey jest w pełni kompatybilne z środowiskiem CAD, dzięki czemu nie trzeba stosować specjalistycznych oraz często drogich programów firm trzecich do skartowania map wraz z przypisaniem poszczególnych elementów na odpowiednio skonfigurowaną warstwę. Moduł CAD umożliwia nam między innymi pomiar punktów/linii/okręgów na modelu 3D czy chmurze punktów oraz obliczenie odległości, nachylenia, wysokości czy powierzchni w 2D lub w 3D. Całość w łatwy i prosty sposób możemy później wyeksportować np. do formatu DXF czy formatu tekstowego (współrzędne XYZ). Dodatkowo bezproblemowo możemy zaimportować do naszego projektu inny plik typu CAD, dzięki czemu w łatwy sposób możemy skonfrontować stan faktyczny z projektowym. Narzędzie to doskonale sprawdza się podczas tworzenia MDCP (map do celów projektowych), jak również podczas wykonywania pomiarów inwentaryzacyjnych. Dodatkowo, w dowolnym momencie możemy powrócić do naszego obszaru prac i wykonać pomiary uzupełniające, bez konieczności powrotu w teren i pomiaru bezpośredniego, nawet w przypadku pominięcia jednego z obiektów.
3DSurvey jest idealnym narzędziem dla specjalistów, których jedną z głównych prac jest wykonanie pomiaru objętości w celu obliczenia bilansu robót ziemnych. Dzięki zastosowaniu BSP w bardzo prosty, szybki, a przede wszystkim bezinwazyjny i bezpieczny sposób (ważne w szczególności gdy mamy do czynienia z wysokimi, stromymi hałdami) uzyskamy dane/model na podstawie których będziemy w stanie obliczyć objętość. Oprogramowanie 3DSurvey dzięki możliwości importowania chmury punktów czy modelu terenu pozwala nam na porównanie danych z wielu okresów (porównanie dwóch modeli ze sobą) dzięki czemu wyznaczenie bilansu robót ziemnych nigdy nie było przyjemniejsze i łatwiejsze. Tak samo jak w innych narzędziach użytkownik może albo ręcznie wskazać obwiednie obliczeń albo zaimportować ją z pliku DXF. Dodatkowo generuje się model różnicowy, gdzie użytkownik w każdym miejscu może zobaczyć różnice w wysokości w porównywalnych modelach i co za tym idzie zobaczyć ile w jakim miejscu zostało wykopane, a ile nasypane.
Dane pozyskane podczas nalotu, w połączeniu ze specjalistycznym oprogramowaniem, umożliwiają wykonanie pomiaru naroży budynku w prosty sposób, przyśpieszając i ułatwiając przy tym całość prac. Co najważniejsze, całość pomiaru jest wykonywane bez konieczności wykonywania bezpośredniego pomiaru przez geodetę na danej działce. Parametry narożników budynków możemy uzyskać na kilka sposobów, między innymi na bezpośrednim pomiarze na modelu 3D lub wykonując fotogrametryczne wcięcie wprzód (wskazanie narożnika na zdjęciach). Bardzo dobrze sprawdzi się również funkcja X-RAY w oprogramowaniu 3DSurvey, która wraz z wspomnianymi technika pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych współrzędnych naroża.
Zastosowanie drona daje możliwość pozyskania zarówno zdjęć pionowych, jak i ukośnych. Dzięki temu, mamy możliwość pozyskania wszystkich niezbędnych informacji na temat danego obiektu. Tak pozyskane zdjęcia w zestawieniu ze specjalistycznym oprogramowaniem fotogrametrycznym jakim jest 3DSurvey dają możliwość wykonania w pełni automatycznego modelu 3DMesh, czyli modelu opartego o nieregularną siatkę trójkątów TIN, który precyzyjnie odwzorowuje powierzchnię danego obiektu. Dzięki temu możemy w bardzo dokładny sposób wizualizować nasz obiekt w 3D, monitorować postępy pracy, przeprowadzać analizy i symulacje przestrzenne oraz zintegrować nasze dane z technologiami BIM czy GIS.